10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü Etkinliği

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için 10 Mayıs günü “Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlenmiştir.

Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 10 Mayıs günü “Sağlık için Hareket Et Günü” kapsamında düzenlediğimiz ”Celal Bayar Parkı’ndaki yürüyüşümüz Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Yöneticiliği öğrencilerin katılımıyla güzel bir ortamda kalabalık bir grupla yapılmıştır. Etkinliğimize Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ayhan ÖZKAN, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa UZUN, Defterdarımız Sayın Veysi ŞAHİN, Meteoroloji Müdürü Sayın Nazım KUL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Sayın Rıfat ÜNLÜ, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sayın İsmail Haluk KARAHAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Recep KIRBAŞ, öğrenciler ve diğer katılımcıların iştirakiyle yapılmıştır.

Daha sağlıklı bir Kırıkkale için…

saglik-ici-hareket-et1 saglik-ici-hareket-et3 saglik-ici-hareket-et5 saglik-ici-hareket-et6 saglik-ici-hareket-et8 saglik-ici-hareket-et10 saglik-ici-hareket-et12 saglik-ici-hareket-et13 saglik-ici-hareket-et14 saglik-ici-hareket-et15 saglik-ici-hareket-et16 saglik-ici-hareket-et19 saglik-ici-hareket-et21 saglik-ici-hareket-et22 saglik-ici-hareket-et23 saglik-ici-hareket-et24 saglik-ici-hareket-et25