3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

İl sağlık müdürlüğümüz ile ortak düzenlediğimiz 3-4 Ekim Dünya yürüyüş günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz Her Gün 10 bin adım konulu sağlıklı yaşam yürüyüşümüzü Celal Bayar parkında düzenledik. Programa Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ,Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ayhan ÖZKAN,Bahşılı Kaymakamı Sayın Harun Ersin POLAT, Bahşılı Belediye Başkanı Sayın İbrahim UYAR,İL Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa UZUN,İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hasan ONAR,İl Jandarma Alay komutanımız Sayın Alb.İsa ÇAKMAK,İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN,Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimiz Sayın Uzm.Dr. Mustafa BOYABATLI,Gençlik Hzimetleri Ve Spor İl Müdürümüz Sayın Rıfat ÜNLÜ ile Bahşılı İlk öğretim okulu ile Özel Gazi Koleji öğrencileri ve idari kadroları ,sağlık çalışanları ve vatandaşlarımız katıldılar.Yürüyüşte Hareketsiz yaşam modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi olduğu,teknolojik gelişmeler yaşamı kolaylaştırsa da uzun vadede hareketsiz bireylerin sayısını artırmakta ve sağlığı olumsuz yönde etkilediği vurgulandı.Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı sağlıklı yaşam yürüyüşlerine teşvik etmek amacıyla yürüyüşler tertip ederek sağlıklı yaşamı hayatımızın içine sokmak ana amacımızdır. Vatandaşlarımıza bazı pratik hususlar olarak önerdiklerimiz:
• Yürüyüşü günlük aktiviteleriniz içerisine kolayca yerleştirebilirsiniz.
• Gün içerisinde toplu taşım aracı kullanıyorsanız ineceğiniz yerden bir –iki durak önce inip yürüyebilir veya arabanızı gideceğiniz yerin önüne değil birkaç sokak uzağa park ederek gideceğiniz yere yürüyebilirsiniz.
• Size en yakın belediyelere ait yürüyüş yollarından veya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor tesislerinden faydalanabilirsiniz.
• Tek başınıza egzersiz yapmaktan hoşlanmıyorsanız arkadaşlarınızla yürüyüş grupları oluşturabilirsiniz.
• Yürüyüşü ailece birlikte zaman geçireceğiniz keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.