EBYS Sık Sorulan Sorular S.S.S.

 • EBYS Kurulum Dosyasını nereden indirebilirim?

  Sağlık Bakanlığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) nin kurulum dosyasınıhttp://ebysportal.saglik.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
 • EBYS şifremi unuttum ne yapmalıyım?

  EBYS sistemine saglik.gov.tr uzantılı mail adresimiz ile giriş yapmaktayız. şifremizi unuttuğumuzda http://eposta.saglik.gov.tr adresinde şifremi unuttum butonuna basarak gelen form doldurulur ve alternatif mail adresimize şifre oluşturma linki gönderilir buradan yeni şifre oluşturulabilir.

 • EBYS programını kurulum yapmadan web browser üzerinden kullanabilir miyim?

  Elektronik Belge Yönetim sistemi web browser (Explorer, Mozilla, Safari, Chrome vb. ) üzerinden kullanılabilir. http://ebys.saglik.gov.tr adresinden giriş yapabilirsiniz.

 • EBYS kullanıcı adını nasıl alabilirim?

  saglik.gov.tr uzantılı EBYS kullanıcı adını http://eposta.saglik.gov.tr adresinden KAYIT OL butonuna basarak gerekli bilgileri doldurup onay geldiğinde alabilirsiniz. Kayıt işlemi ÇKYS sistemi ile bağlantılı çalışmakta olup kurum personeli olmak gereklidir.

 • EBYS kullanıcı adımı doğru girmiş olmama rağmen ETKİ ALANI ŞİFRENİZ HATALIDIR uyarısı alıyorum ne yapmalıyım?

  EBYS sisteminde şifrenizi doğru girdiğiniz halde ETKİ ALANI ŞİFRENİZ HATALIDIR uyarısı alıyorsanız parolanızı yenilemeniz gerekmektedir. bunun içinhttp://eposta.saglik.gov.tr adresinden şifremi unuttum butonuna basarak yeni şifre oluşturma linkini talep ediyorsunuz.

 • EBYS progrmını kurdum ama kullanıcı adı ve parola bölümü görünmüyor ne yapmalıyım?

  EBYS masaüstü programını bilgisayarımıza kurduğumuzda bilgisayar adı otomatik geliyor ve kullanıcı adı yazabileceğimiz bölüm açılmıyorsa kapatma düğmesinin yanında bulunan ayarlar bölümünden KULLANICI ADI ŞİFRE bölümünü seçerek kaydet butonuna basıyoruz. şimdi kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabiliriz.

 • Aile hekimim izine ayrıldığında hangi hekime başvurmalıyım?

  Aile hekiminiz izine ayrıldığında yerine bakacak bir aile hekimi olacaktır. Bu durum aile hekiminizin görev yaptığı sağlık merkezinin görünür bir yerinde ilan edilecektir. Bu hekime başvurabilirsiniz.

 • Aile hekimimi nerden öğrenebilirim?

  T.C. Kimlik numaranızla en yakın aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi veya il sağlık müdürlüğüne başvurarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nınhttp://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ internet adresinden öğrenebilirsiniz.