Kırıkkale Halk Sağlığı İl Müdürü

feramis

Dr.Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ

Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü

1974 yılında Kırıkkale Merkez Karacalı köyünde doğdum. İlkokulu Gündoğdu İlköğretim Okulu, ortaokulu Gürler Ortaokulu ve lise öğrenimini Kırıkkale Lisesinde tamamladıktan sonra 1991-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudum.

Sırasıyla Sulakyurt Danacı Sağlık Ocağı, Sulakyurt Güzelyurt Sağlık Ocağı, Merkez 1 Nolu 112 Acil Hekimliği görevlerinde bulundum. 199-2001 yılları arasında Sakarya’da Yedek Subay olarak askerlik yaptım.

Daha sonra sırasıyla 112 Acil Sağlık Hekimliği, Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2007 yılında İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevimin yanında Aile Hekimliği İl Koordinatörlüğü görevini de yürüttüm. 2008 yılında Sağlık Müdür Yardımcılığı görevimden ayrılarak aile hekimi olarak Etiler Aile Sağlığı Merkezinde çalışmaya başladım.

28 Mart 2012 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığının yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde ilimizde yeni kurulan Halk Sağlığı Müdürlüğüne görevlendirildim. Ocak 2017 itibari ile İl Sağlık Müdürü olarak atandım. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

Evli ve üç çocuk babasıyım.

İstek ve Şikayetleriniz İçin Yazınız