MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KIRIKKALE ÖRNEĞİ =UMUDA YOLCULUK HAYAT BOŞLUK KABUL ETMEZ

Kırıkkale Valiliği tarafından İçinde Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün Koordinatör kurum olarak katıldığı toplam 7 Kurumun katılımıyla yürütülen Umuda yolculuk Hayat Boşluk Kabul Etmez programı çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya Kırıkkale Valisi Ali KOLAT’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa UZUN, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ, İl Müftüsü Bekir GEREK, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) Sosyal Hizmet Uzmanı Ercan Mutlu, Ankara Numune Araştırma Hastanesi Psikoloji Kliniğinde görevli Doç. Dr. İhsan Tuncer Okay ve görevliler katıldı. Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN katıldılar.Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN katıldılar.Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN katıldılar. Ayrıca Toplantıya Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümü Eğitim Görevlisi Sayın Doç Dr.İhsan Tuncer OKAY ve Sayın Sosyal Hizmet Uzmanı Ercan MUTLU’da konuşmacı olarak iştirak etmişlerdir.dür Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN katıldılar. Ayrıca Toplantıya Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümü Eğitim Görevlisi Sayın Doç Dr.İhsan Tuncer OKAY ve Sayın Sosyal Hizmet Uzmanı Ercan MUTLU’da konuşmacı olarak iştirak etmişlerdir.dür Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN katıldılar. Ayrıca Toplantıya Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümü Eğitim Görevlisi Sayın Doç Dr.İhsan Tuncer OKAY ve Sayın Sosyal Hizmet Uzmanı Ercan MUTLU’da konuşmacı olarak iştirak etmişlerdir.

60’a yakın kurum personeline “Madde Bağımlılığı İle Mücadele” konusunda 2 gün süre ile eğitici eğitimi verilmiştir. Bu eğitim sonrasında eğitime katılan 60’a yakın personele programın akabinde sertifikalarını dağıtılarak programa son verildi.Konuşmaların ardından rehberlik eğitimi alan 60 personele Valimiz Sayın Ali Kolat ve il müdürleri tarafından sertifikaları verildi.